STEM Akademi Nedir?

“STEM” ingilizce kök anlamına gelmektedir. Aslında bu projenin ilham noktalarından biri işte bu anlam. Bugün küçükler yarın büyüyüp mesleklerinde çalışmaya başlayacak ve ülke ekonomisine katkıda bulunacaklar.

İşte bir çiçeğin kökleri gibi daha küçükken kendi yetenekleri ve geliştirilebilecek yetenekleri doğrultusunda yetişirlerse o bitki büyüyecek ve kendi genlerinden gelen çiçeğini oluşturacaklardır.

 “STEM” Türkiyede henüz sayılı çalışma gruplarının hedef ve amaçları iken, Amerika’da bu projenin ülke için önemli olduğuna inanan devlet 2012 yılında STEM eğitimi konusunda öğretmen yetiştirmek amaçlı bir bütçe ayırmıştır.

STEM Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) kelimelerinin birleşiminden oluşuyor.

Peki Biz Ne Yapıyoruz?

OPENFAB olarak kuruluşumuzdan bugüne yüzlerce çocukla STEM eğitimleri düzenledik. Çocuklarla kodlama, modelleme, elektronik konularında zengin içerikli eğitimler gerçekleştirdik. Ders içeriklerinin elle tutulur hali kazanması çocuklar için de büyük ilham kaynağı oldu. Çevrelerinde gördükleri ürünlerin, web sitelerinin nasıl tasarlandığı ve üretildiği ile ilgili fikir sahibi olarak buradan ayrıldılar.

Beyaz Kuşak Maker Eğitim

Sarı Kuşak Maker Eğitim

Yeşil Kuşak Maker Eğitim

Çocuklar İçin Oyun Kodlama