Tasarım ve teknoloji odaklı  üniversite içi ve dışında eğitimler, etkinlikler, sunumlar gerçekleştirir. ÖzÜ ailesindeki öğrencilerin, akademisyenlerin, girişimcilerin, çalışanların projelerini üretebilecekleri ve geliştirebilecekleri alanların, aletlerin, cihazların kullanılmasına imkan sağlar. Openfab ekibi projelerini, eğitim kitlerini bu alanda geliştirir.

OPENFAB hafta içi 08:00 – 16:45 saatleri arasında kullanıma açıktır.

Herhangi bir projen ya da üretmeyi istediğin bir şey yoksa yapmış olduğumuz etkinliklere katılarak içindeki potansiyeli keşfetmeye başlayabilirsin. Aklında bir proje, geliştirmek istediğin bir hobin, ilgi alanın varsa alana gelerek çalışmalarını yapabilirsin. Gelmeden önce alanlar ve kullanımları ile ilgili detaylara buradan bakabilirsin.

ÖzÜ ailesindeki (öğrenciler, girişimciler, idari ve akademik personeller) herkes alanı belirtilen saatlerde kullanabilir. Bireysel ya da kurumsal olarak kullanmak isteyenlerin openfab@ozyegin.edu.tr adresinden bizimle iletişime geçmesi gerekmektedir.

Openfab içerisinde yer alan donanım ve araçları detaylı incelemek için tıklayınız.

ÖzÜ-X binasının giriş katında yer alan Openfab’in birbirinden ayrılmış üç alanı bulunmaktadır. B19 alanı eğitimler, ekibin çalışma alanı,, lazer kesiciler ve 3 boyutlu yazıcılar yer almaktadır. B18 alanında elektronik komponentler, boya alanı ve eğitim kitlerinin olduğu alandır. B17 alanında elektronik çalışma tezgahları, CNC’ler ve plastik enjeksiyon makinesi yer almaktadır.

Ticarileşme potansiyeli taşıyan girişimlerin ve ÖzÜ ailesinden yarışmalara katılacak projelere ücretsiz olarak üretim desteği sağlanır. Bunların dışında kalan konular için bağış karşılığı üretim yapılır. Çalışma dosyanızı kurum mailinizden (ozyegin.edu.tr veya ozu.edu.tr) atmanız gerekmektedir.

Bağış detayları ile ilgili bilgiler için tıklayınız.

ÖzÜ ailesi dışından üretim ile ilgili destek almak isteyenlerin openfab@ozyegin.edu.tr adresinde bizimle iletişime geçmesi gerekmektedir.

Alan içerisinde elektriksiz olan aletlerin ve donanımların kullanımı ile ilgili deneyiminiz olması durumda gelip, hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Deneyiminiz olmaması durumunda ve makinaların kullanılması esnasında ekibimizin Makerlab sorumlularından destek alabilirsiniz.

Alan içerisinde eğitim ya da etkinlik düzenlemek isterseniz, Openfab Ekip Yöneticisi Gülbahar Coşkun ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Çalışmalarınız için alanı kullanmak isterseniz öncesinde yapmanız gereken bir adım bulunmamaktadır. Çakışma yaşamamak için gelmeden etkinlik takvimimize bakmanızı, çalışmanız sırasında ekipten desteğe ihtiyacınız olacaksa öncesinde bizimle iletişime geçmeniz iyi olacaktır.

Alan kullanımı, eğitim talebi, işbirliği ile ilgili olarak Ekip Yöneticisi Gülbahar Coşkun ile gulbahar.coskun@ozyegin.edu.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Üretim, 3 boyutlu baskı hizmeti ve çalışmalarınız sırasındaki mentorlük desteği için Makerlab Sorumluları ile iletişime geçebilirsiniz. 

Openfab alanı ziyaretler, etkinlikler ve eğitimlerde kullanılmak üzere dışarıya açıktır. Konuyla ilgili openfab@ozyegin.edu.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3 Boyutlu baskı hizmeti almak için izlemeniz gereken adımlar ile ilgili bilgiler için tıklayınız.

Özyeğin Üniversitesi öğrencisi olup bizlerle çalışmak isteyen öğrencilerimiz kısmi zamanlı olarak bizlerle çalışabilir. İlanlarımızı Link Professional sayfasından takip edebilirsiniz. Gönüllü olarak çalışmalara destek olmak isterseniz, formu doldurabilirsiniz. 

 

Aradığınız soru ve cevap burada yoksa e-mail üzerinden bize ulaşabilirsiniz.