MASTER AKADEMİ

Master Akademi Nedir?

Kurumlara özel olarak düzenlediğimiz Master Akademi eğitimlerinde, girişimci özelliklerine sahip, yetenekli, farklı disiplinlerden gelen ve vizyon sahibi kurumsal çalışanlar için yenilikçi teknoloji eğitimleri düzenliyoruz. Bu eğitimlerin içeriklerini, kurumların ilgili departmanlarıyla birlikte, ihtiyaçlar ve beklentiler doğrultusunda özelleştiriyoruz.

EĞİTİM PROGRAMLARI

BİR GÜNDE KODLAMA

Bir web sitesini, web uygulamasından ayıran en önemli özellik interaktif olmasıdır. Bu eğitimde katılımcılarla beraber HTML, CSS, Javascript ve çeşitli kütüphaneleri derinlemesine ele alarak, web uygulamaları yapıyoruz. Günün sonunda katılımcılar, Javascript kullanarak etkileşimli web uygulamalarını tasarlıyor, sunuyor ve yayına geçiriyorlar.

'HELLO WORLD' LANDING PAGE TASARLAMA

Bütün başarılı internet girişimleri, bir zamanlar başarılı bir giriş sayfası(landing page) idi. Bu eğitimde  HTML, CSS, Bootstrap temellerini aktararak, ara yüz tasarımına giriş yapıyoruz. 3 saatin sonunda her katılımcı email toplama, sosyal ağlarda viral pazarlama ve ziyaretçilerden geri bildirim almaya hazır bir web sitesi tasarlıyor. Ortaya çıkan websitelerini yayına geçiriyorlar.

TASARIM VE ÜRETİM

Geçtiğimiz yüzyıla seri üretim damga vurmuştu, artık 3D yazıcılar, lazer kesiciler ve prototipleme gereçleriyle kişiselleştirilebilir üretimde, yani masaüstünde devrim yaşanıyor. Bu eğitimde katılımcılar bir günde 2D ve 3D modelleme deneyimi yaşıyorlar. 3D yazıcı ve lazer kesicinin çalışma prensiplerini görerek öğreniyorlar. Eğitimin sonunda tüm katılımcılar kendi tasarladıkları objelerin 3D yazıcı ve lazer kesici ile üretiyorlar ve yanlarında götürüyorlar.

3 SAATTE 3D

Kişiselleştirilebilir üretim devrimi, sahip olmanın bir başka yolunun üretmek olduğunu gösterdi. Bu eğitimdekatılımcılar 3D modelleme gereçleriyle dijital olarak modelleyecekleri objelerin 3D yazıcı ile üretim deneyimini yaşıyorlar. Eğitimsonunda kendi modelledikleri objeleri 3D olarak üretiyorlar ve yanlarında götürüyorlar.

ARADIĞINIZ EĞİTİM YOK MU?

Teknoloji tabanlı eğitimlerimizi kurumların beklenti ve ihtiyaçlarına yönelik özelleştiriyoruz. Detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

İletişim

Eğitimlerimizden ayrılan katılımcılar, bu eğitim kodlama, modelleme ve üretmeye dair bir ilk temas, bunu devam ettirmek için heves duyuyorlar ve daha da önemlisi aşağıdaki kazanımlar oluyor;

  • Kurumun içinde yer aldığı sektörde yenilikleri yakalaması
  • Dijital geliştirme süreçlerini, fikir aşamasından proje geliştirmeye dönüşümünü deneyimleme
  • Temel kodlama, modelleme ve üretim yetkinliğine başlangıç
  • Protiplemenin ne kadar güçlü ve evrensel bir fikir üretme ve geliştirme yönetimi olduğunu kavrama
  • Dijital projelerin yönetiminde üst düzey özgüven kazanma
  • Kurumiçi çalışanlar için saklı kalmış yetenekleri ortaya çıkarma
  • Açık kaynak yazılım ve donanımları kullanarak bugünün teknolojisini öğrenme, yarını öngörme becerisi

Kodlama ve Modelleme Bilgisi: Herhangi bir ön bilgi gerekmiyor.

Ekipman: Eğitimlerde gerekli tüm materyaller, üretim araçları OPENFAB İstanbul tarafından sağlanacaktır. Katılımcıların yalnızca kişisel dizüstü bilgisayarlarını ve farelerini getirmeleri gerekmektedir. Eğitim öncesinde gerekli uygulamaların kurulumu için bilgilendirme yapılacaktır.