Fotoğraf Galerisi

Tarih: 15 Mayıs Çarşamba | 17:30 - 19:30    Yer: OPENFAB 

Geçtiğimiz buluşmada 'W-Talk Projeleri' ni açıkladık, şimdi sıra bir araya gelip üretmeye geldi. Projelerde yer almak isteyenler için son çağrı, 10 Mayıs 2019 Cuma günü 17:00' a kadar OPENFAB'e uğraması ya da mail atması gerekmektedir. Projeler için kısa açıklamaları aşağıda bulabilirsiniz ya da linkten inceleyebilirsiniz. 

 

3D Printed Pinhole Camere: Pinhole kamerayı üç boyutlu modelleyerek ya da açık kaynaklardan bularak 3B yazıcıdan üretiyor,  ardından kampüs içerisinde iğnedeliğinden fotoğraflar çekerek yılsonunda bir sergide ile paylaşacağız. Tasarım odaklı bir projedir. 

 

Strandbeest Robot: Eklem bacaklılardan ilham alan Theo Jansen'ın tasarlamış olduğu 'Strandbeest' heykellerinin robot halini yapacağız. Açık kaynaktaki verileri kullanarak geliştireceğimiz projede tasarım ve donanım odaklı bir projedir. Proje ile ilgili video için tıklayınız.

 

Basket Project: Potaya atılacak kağıt atıkları sayan ve belli basketlerde müzik/ses ile tepki verecek bir proje yapılacaktır. Projede Arduino kart ve 7 segment display kullanılarak üretilecektir.

 

Drawing Machine: Bizlerin daha önce yapmış olduğu drawing machinedeki çizgilerin arasını karalama ve çizgi şeklini değiştirme projesi olacaktır. Yazılım odaklı bir projedir. 

Detaylı bilgi için openfab@ozyegin.edu.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.