Özyeğin Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümü 2. sınıf öğrencileri ‘IDE 205 Prototipleme’ dersinde, kendilerine verilen ‘Sokak Lezzetleri için İkili Ambalaj Projesi’ kapsamından tasarımlarını gerçekleştirdiler. Öğrencilerin sokakta tüketilen ya da tüketilecek olan lezzetler için tek porsiyonluk, en az iki lezzetin bir arada rahatlıkla tüketebileceği bir ambalaj tasarım yapmaları beklendi. 
2020 - 2021 Güz döneminde ders yürütücüsü Öğr. Gör. Nihan Bulsun ile  OPENFAB işbirliğinde gerçekleştirilen ders kapsamında, öğrencilerin tasarladıkları ambalajları sürdürülebilirlik, malzeme tasarrufu, kolay depolanma, kullanım kolaylığı ve geri dönüştürülebilme kriterlerini göz önünde bulundurarak geliştirmeleri istendi.
Dönemin ikinci yarısından sonra projelerin tasarım geliştirme süreçlerinde özellikle prototipleme yöntemi üzerinden ilerletildi.  Dönem sonunda tamamlanan 37 öğrenci projesi arasından seçilen Ceren Ergün, Ebru Sıla Arıcan, Lara Musluoğlu, Pelin Ceyda Günay, Yağmur Özbuğan ve Zeynep Işıl Rabuş’a ait çalışmaları aşağıdan inceleyebilirsiniz. 
Openfab olarak kampüse ve atölye ortamımıza geri döndüğümüzde projeleri üretmeyi iple çekiyoruz. Kampüste bir araya gelinceye kadar bizi takip etmeye devam edin :)