Fotoğraf Galerisi

Atölye Adı: MAKEntas 

Atölye Tarihi – Saati: 23 – 27 Eylül 2019 

Katılımcı Sayısı: 70 kişi 

Atölye Yürütücüsü: 

Gülbahar Coşkun, Batuhan Başar, Alp Çakıcı (OPENFAB), Pelin Günay (Mimarlık ve Tasarım Fakültesi)

Atölye Kapsamı:

Merkezinde tasarım ve teknoloji olan atölye çalışmaları ile Endüstriyel Tasarım Bölümü 1., 2. ve 3. sınıf öğrencilerinin OPENFAB’te bir araya gelmesi ve uygulamalı olarak proje çalışmalarını yapmaları amaçlanmıştır. Her bir atölye içeriği sınıflara hazırlanmış olup, ilerleyen döenmlerde kullanabilecekleri bilgi ve pratikler ile desteklenecektir. Atölyeler sonunda ortaya çıkacak işlerin ÖzÜ-X binası içerisinde sergilenmesi ve ilgili öğrencilerden oluşan bir proje grubunun oluşturulması hedeflenmektedir. Oluşturulan grup ile dönem içerisinde Endüstriyel Tasarım Bölümü ve OPENFAB işbirliği ile proje geliştirmesi planlanmaktadır. 

Notlar: 

  • Katılımcılar atölyeye gelirken 1. Sınıf son jurilerinde sundukları süreç defterlerini ve yapmış oldukları maketleri yanlarında getirmeleri gerekmektedir.
  • Dileyenler bilgisayarlarını ve ilgilerini özellikle çeken, evde kullandıkları malzemeler varsa getirebilirler. 
  • Katılımcıların dizüstü bilgisayarlarını yanlarında getirmeleri ve atölye sırasında kullanılacak programları önceden yüklemeleri gerekmektedir.
  • Eğitim sırasında atölye tarafından sağlanan elektronik kartlar, sensörler ve bazı malzemeler eğitim sonunda geri alınacaktır.
  • Her öğrencinin kayıt formunu doldurarak atölyeye katılması gerekmektedir.
  • Detaylı bilgi ve soru için openfab@ozyegin.edu.tr adresine mail atabilirsiniz.