Fotoğraf Galerisi

Tarih : 24 - 28.09.2018   |   09.00-16.00        Yer : OPENFAB

Katılımcı Sayısı: 20 kişi (Her bir gün programı için)

Atölye Yürütücüsü:

Gülbahar Coşkun, Batuhan Başar (OPENFAB)

Pellin Günay, M. Ali Gökkurt (Mimarlık ve Tasarım Fakültesi)

Atölye Kapsamı:

Tasarım ve kodlamanın birlikte işleneceği atölyede arduino, sensörler ve maket malzemeleri kullanılacak olup, kodlamanın tasarım ile olan ilişkisi üzerinde durulacaktır. Farklı sınıflardan katılacak öğrencilerin bilgileri doğrultusunda uygulamalı proje yapmaları hedeflenmektedir.

1 ve 2. Sınıf öğrencileri yapacakları origamiyi servo motoru ve utrasonik sensörü kullanarak hareket ettirecek olup, grup projesinde kullanılmak üzere led ve buzzerı projelerine dahil etmeleri beklenmektedir. Bireysel olarak yapacakları işleri, gün sonunda grup projesinde bir araya getireceklerdir. Atölyeye katılan tüm öğrenciler Arduino ile kodlamayı, farklı sensörlerle çalışma fırsatı bulacaktır.

3. sınıfların Arduino, led ve buzzer kullanarak kendi jürilerinde kullanmak üzere bir kronomometre tasarlamaları istenmektedir. Atölyeye katılacak öğrenciler kodlamayı, tasarımı ve elektronik devreyi birlikte düşünmesi gerekecektir. Atölye süresinde katılımcı elektronik prototiplemeye giriş yapacak olup, Arduino’yu kodlamayı, beraberinde tasarımlarında uygulamayı öğreneceklerdir.

Notlar:

  • Katılımcılar atölyeye gelirken dizüstü bilgisayarlarını yanlarında getirmeleri ve Arduino programını atölye öncesi bilgisayarlarına kurmuş olması gerekmektedir.
  • Eğitim sırasında atölye tarafından sağlanan malzemeler eğitim sonunda geri alınacaktır.
  • Detaylı bilgi ve soru için openfab@ozyegin.edu.tr adresine mail atabilirsiniz.