Fotoğraf Galerisi

Üç farklı seviyede kolaydan zora doğru gerçekleşecek atölyeler şu şekilde ilerleyecektir:

Arduino 101: Arduino ve Simülasyon  13 Mart Cuma 9:30 – 12:30

Arduino 102:  Arduino ile Uygulama   20 Mart Cuma 9:30 – 12:30

Arduino 103:  Arduino ile Proje          27 Mart Cuma 9:30 – 12:30

 

Arduino 101 - Arduino çok geniş kitlelerin kullandığı çok yönlü bir elektronik geliştirme platformudur. Arduino ile Tinkercad Circuits üzerinden arduino simülasyonu hazırlayıp, blokla (kısmi) veya metin bölümünde kendi kodlarınızı programlayıp, simulasyon ortamında test etmek için kullanılır. Arduino ile kullanılacak donanımları tanır, Arduino ile simülasyon hazırlar ve eğitim içerisindeki örnek uygulamalarla hem kodlama hem donanım kısmını pekiştirir. Kodlama ile gerçek bir ürün olmadan sanal ortamda o sensörü çalıştırmaktadır. Oluşturacağınız programın kodunu download edip, arduino ile donanıma aktarıp aynı zamanda gerçek zamanlı çalıştırabileceğiniz bir platform sağlamaktadır. Bu eğitimin amacı Arduino'yu yakından tanıyıp simülasyon bölümünü öğrenmenizi sağlar.

Arduino 102 - Arduino çok geniş kitlelerin kullandığı çok yönlü bir elektronik geliştirme platformudur. Katılımcı bu eğitimle Arduino yapısını ve temel kavramları tanır, Arduino için özelleştirilmiş C diline giriş yapar. Değişken tanımlamayı, fonksiyonları, kontrol yapılarını ve döngüleri öğrenerek temel programlama ve algoritma geliştirme yeteneği kazanır. Arduino ile kullanılacak donanımları tanır, Arduino ile simülasyon hazırlar ve eğitim içerisindeki örnek uygulamalarla hem kodlama hem donanım kısmını pekiştirir. Arduino ile fikirleri gerçeğe dönüştürmek çok kolay ve ulaşılabilirdir. Arduino hem temel seviyedeki kullanıcılara hem de ileri seviyedeki kullanıcılara çözüm olanağı sağlayarak bir çok alanda kullanılmaktadır. Bu eğitimin amacı donanım ve elektronik bölümünü anlamaya ve onları kodlamayı öğrenmenizi sağlar.

Arduino 103 - Arduino çok geniş kitlelerin kullandığı çok yönlü bir elektronik geliştirme platformudur. Katılımcı bu eğitimde daha önceden Arduino üzerinde çalışmalar yaptığı için bunun üzerine eklemeler yapar. Değişken tanımlamayı, fonksiyonları, kontrol yapılarını ve döngüleri öğrenerek programlama ve algoritma geliştirme yeteneğini ileri seviyeye taşır. Arduino ile eğitim içerisindeki örnek uygulamalarla hem kodlama hem donanım kısmını geliştirir. Bu eğitimin amacı donanım ve elektronik bölümünü pekiştirmeleri ve sensörleri daha iyi tanımalarını sağlar.

Notlar:

  • Arduino 102 ve 103 atölyesine daha önce Arduino ile çalışmış, Arduino 101 atölyesine katılanlar ya da önceden OPENFAB’ten Arduino dersi almış olanlar katılabilir.
  • Katılımcılar atölyeye gelirken yanlarında dizüstü bilgisayalarını getirmeleri gerekmektedir.