Fotoğraf Galerisi

Eğitim Süresi: 19 Şubat 2019 Salı 9.00 – 16.30
OPENWEEK : 25 Şubat – 1 Mart 2019
Eğitim Yeri: ÖzÜ-X B27
Katılımcı Sayısı: 30 Kişi
Atölye Yürütücüleri:
Gülbahar Coşkun, (OPENFAB)
Pınar Artıkoğlu, Elif Aktaş, Ezgi Çiçek (Mimarlık ve Tasarım Fakültesi)

Atölye Kapsamı:
İç Mimarlık öğrencilerinin katılımına açık olacak atölye çalışması konsept tasarım oluşturmayı ve üretmeyi hedeflemektedir. Dünya’nın farklı saat dilimlerinde bulunan 12 şehrin kimliğinden yola çıkarak konsept tasarımlarını geliştirecek olan öğrenciler, çevreci yapı ve tasarım malzemesi Ecor’u kullanarak duvar saati tasarımı gerçekleştireceklerdir. Belirlenen şehirler: Tokyo, İstanbul, Roma, Rio De Janerio, New York, Sidney, Kazablanka, Moskova, London, Cape Town, Yeni Delhi, San Diego.
Atölye kent kimliği üzerine beyin fırtınasının yapılması ile başlayacak, ardından katılımcılar kendisine verilen şehri yansıtan tasarımlarını üzerinde çalışacaklardır. Tasarımların bilgisayar ortamında iki boyutlu olarak çizilmesinin ardından, lazer kesim için hazır hale getirilmesi gerekmektedir. Katılımcılar, maket ve prototip yapımında OPENFAB’in imkanlarını kullanabilecektir. 25 Şubat – 1 Mart arasında OPENFAB atölyeye katılan öğrencilerin üretimlerini gerçekleştirmesi için OPENWEEK düzenleyecektir. Atölye çalışması sonrasında duvar saatleri üniversite içerisinde sergilenecek olup, tüm atölye süreci ve sonrası İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümü ile ortaklaşa sürdürülecektir.
Notlar:
-    Katılımcılar atölyeye gelirken dizüstü bilgisayarlarını ve farelerini yanlarında getirmeleri gerekmektedir.
-    Katılımcıların vektörel çizim programlarından en az birine hakim olmaları ve bilgisayarlarında yüklü olması gerekmektedir.
-    Detaylı bilgi ve soru için openfab@ozyegin.edu.tr adresine mail atabilirsiniz.