Fotoğraf Galerisi

Lise öğrencilerinin katılımına açıktır.

Kamp tarihi: 27 - 31 Ocak 2020

Son başvuru tarihi: 20 Ocak 2020

Kontenjan: 12 kişi

Eğitim Ücreti: 2500 TL KDV Dahil (14 Ocak'a kadar olan kayıtlarda %10 indirim uygulanacaktır.)

Eğitimin İçeriği

Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü’nde lise öğrencilerinin katılımına açık olarak gerçekleşecek Sömestr Maker Kampı konaklamalı olarak 5 gün sürecektir. Kamp teması olarak müzik ve ışık belirlenmiş olup, dersler bu tema çerçevesinde gerçekleştirilecek projeleri kapsayacaktır. Katılımcı gençler, farklı elektronik kartları kullanarak kodlamayı ve kullanmayı, bilgisayar ortamında çizim yapmayı, lazer kesici ve 3D Printer kullanarak tasarımlarını üretmeyi, elektronik devre çizimi ve prototiplemeye kadar geniş bir programı proje odaklı deneyimleme fırsatı bulacaktır. Kamp pratik ve uygulama ağırlıklı olup, eğitimler sırasında kullanılacak eğitim kitleri ve üretilen projeler katılımcılarda kalacaktır.

Katılımcıların dijital dönüşümü anlamaları için verilecek eğitimler dışında üniversite ortamını deneyimlemeleri, kampüs hayatının avantajlarından faydalanmaları, sosyal ve spor aktiviteleri için zaman ayrılacaktır.

Yarıyıl tatilinde bir yandan ürettiğiniz, bir yandan yeni teknolojileri öğrendiğiniz sosyal bir ortamda olmak isterseniz, Sömestr Maker Kampı’na bekleriz.

İndirim ve Burs İmkanı
  • Fibabanka, Özyeğin , ING, İş Bankası ve Renault mensupları için %20 indirim imkanı bulunmaktadır. İndirimden faydalanmak için surekliegitim@ozyegin.edu.tr mailinden ya da 0216 564 93 25 telefondan ile iletişime geçebilirsiniz. 
  • 14 Ocak 2020 tarihine kadar ön başvurusunu gerçekleştiren katılımcılar %10 indirimden faydalanabilirler.
  • Burs imkanından faydalanmak isteyen öğrencilerin belirtilen belgeleri tarafımıza en geç 10 Ocak Cuma günü 17:00’a kadar iletmesi gerekmektedir. Burs başvurusu yapmak için openfab@ozyegin.edu.tr adresinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 
  • Katılımcılar indirim ve burs imkanlarından en fazla bir tanesinden faydalanabilir.
Eğitmenler

Gülbahar Coşkun - Multidisipliner Tasarımcı

A.Alp Çakıcı - Makine Mühendisi

Çağrı Temel - Elektrik Elektronik Mühendisi

Notlar
  • Kamp kontenjanı 12 kişi olup, minimum 9 kişilik katılım olduğunda program açılacaktır.
  • Katılımcılar kampüs içerisindeki yurtlarda üç kişilik odalarda konaklayacaktır. 26 Ocak Pazar 14:00 itibariyle katılımcılar yurda yerleşmeye başlayabilirler. Sabah,öğle ve akşam yemekleri kamp ücretine dahildir.
  • Arduino, 3D printer baskılar, elektronik devre ve eğitim kiti öğrencilerde kalacak olup, grup projesi olarak yaparken kullanılan elektronik kartlar OPENFAB’te kalacaktır.
  • Kamp süresince öğrencilerin bilgisayar ortamında çizmiş olduğu modeller 3D printer ya da lazer kesiciler ile üretilecektir.
  • Kamp sonunda projeleri başarılı ile tamamlayan öğrencilere katılım sertifikası verilecektir.
  • Detaylı sorularınız için openfab@ozyegin.edu.tr adresi ile iletişime geçebilirsiniz.
Program Akışı